Autorzy
Czas i koszty dostawy
Realizacja zamówienia

W przypadku płatności przelewem lub płatności online produkt/produkty wysyłamy do 14 dni po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie. Przesyłki dostarcza firma InPost Paczkomaty Sp. z o.o. oraz InPost Express Sp. z o.o. (za pośrednictwem R2G Polska Sp. z o.o. operator logistyczny apaczka.pl).

Dostawa produktów

Czas dostawy zajmuje zwykle do 2 dni roboczych. Całe zamówienie wysyłane jest w jednej paczce. Koszt dostawy pokrywa Zamawiający. Koszt dostawy wynosi:

- w przypadku paczkomatów 14,99 zł brutto (InPost Paczkomaty Sp. z o.o.),

- w przypadku kuriera 13,15 zł brutto (InPost Express Sp. z o.o.).

Całkowity czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą) wynosi do 16 dni roboczych. Jeśli produkt nie jest aktualnie dostępny w sklepie lub dostępny jest w niewystarczającej ilości prosimy o kontakt.

Dostawy produktów realizowane są wyłącznie na terenie Polski. Adresy paczkomatów dostępne tutaj.

Grafiki ze strony www.inpost.pl

  

 

O linorycie

Rzeźbienie

Linoryt to tradycyjna technika grafiki warsztatowej, która polega na tym, że rysunek rzeźbi się w linoleum stanowiącym matrycę. Linoryt należy do technik druku wypukłego, co oznacza, że wyżłobione miejsca po odbiciu na kartce papieru pozostaną białe, a wypukłe będą czarne. Do rzeźbienia używa się narzędzi zwanych dłutkami, które umożliwiają „wyrycie” wzorów w linoleum. Przygotowana w ten sposób matryca przedstawia grafikę w lustrzanym odbiciu. Grafiki wykonane techniką linorytu są zazwyczaj czarno–białe. Odbitki wykonuje się na prasie ręcznej używając farby drukarskiej.

W obecnych czasach technika linorytu jest rzadko wykonywana, zapewne dlatego, że wymaga dużo pracy i zajmuje wiele czasu. Daje jednak oryginalne efekty wizualne, a prace które powstają w ten sposób dodają klimatu miejscom, w których są prezentowane.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl