Warsztaty plastyczne "Dzień Dziecka", Biecki Jarmark Kultury w Bieczu 2.06.2024 r.
W przypadku płatności przelewem lub płatności online produkt/produkty wysyłamy do 14 dni po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie. Przesyłki dostarcza firma InPost Paczkomaty Sp. z o.o. oraz InPost Express Sp. z o.o. (za pośrednictwem R2G Polska Sp. z o.o. operator logistyczny apaczka.pl).
Dostawa produktów
Czas dostawy zajmuje zwykle do 2 dni roboczych. Całe zamówienie wysyłane jest w jednej paczce. Koszt dostawy pokrywa Zamawiający. Koszt dostawy wynosi:
- w przypadku paczkomatów 14,99 zł brutto (InPost Paczkomaty Sp. z o.o.),
- w przypadku kuriera 13,15 zł brutto (InPost Express Sp. z o.o.).
Całkowity czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą) wynosi do 16 dni roboczych. Jeśli produkt nie jest aktualnie dostępny w sklepie lub dostępny jest w niewystarczającej ilości prosimy o kontakt.
Dostawy produktów realizowane są wyłącznie na terenie Polski. Adresy paczkomatów dostępne tutaj.
Grafiki ze strony www.inpost.pl
Bez pośpiechu… czyli droga do spełnienia
Podstawą naszej pracy jest potrzeba i próba zatrzymania się, wyciszenia, dotarcia do wnętrza siebie i zrozumienia, a także przeżycia emocji, które towarzyszą nam na każdym etapie życia. Chęć poznawania siebie i odnajdywania swojego miejsca w otoczeniu oraz poszukiwanie harmonii i bezpieczeństwa są nieodłącznym elementem naszej pracy.
Ulga i radość jakie następują po uwolnieniu się od żalu i strachu, uczucie przepływu, wdzięczności, a na końcu spełnienie, które towarzyszą nam w pracy, wzmacniają nas, motywują i budują chęć świadomego tworzenia piękna…
Naszą pasją jest grafika ze szczególnym nastawieniem na linoryt - jest to tradycyjna technika rzeźbienia w linoleum stanowiącym matrycę, technika którą zajmujemy się od trzydziestu lat. Do rzeźbienia używamy narzędzi zwanych dłutkami, które umożliwiają nam „wyrycie” wzorów. Odbitki wykonujemy na prasie ręcznej używając czarnej i kolorowej farby drukarskiej. Tworzymy również barwne kompozycje z użyciem motywów roślinnych posługując się w tym celu techniką graficzną zwaną monotypią. W swojej ofercie posiadamy również prace wykonane techniką szablonu, suchej igły oraz prace wykonane techniką mieszaną. Powstające w ten sposób grafiki są czasochłonne ale dają oryginalne efekty wizualne i dodają klimatu miejscom, w których są prezentowane.
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie oraz Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach.
Jesteśmy animatorkami zajęć plastycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, propagującymi ideę ArteTerapii i ChromoTerapii - terapii przez sztukę i kolory.
Nasze grafiki prezentowaliśmy:
- w Polsce: Gorlicach, Szymbarku, Ropie, Łosiu, Zdyni, Wapiennem, Wysowej-Zdrój, Krynicy-Zdroju, Bieczu, Nowym Sączu, Zyndranowej, Dukli, Zawadce Rymanowskiej, Sanoku, Ciężkowicach, Oświęcimiu, Zakopanem, Siedlcach, Świętochłowicach, Toruniu, Gdańsku, Krakowie, Warszawie,
- za granicą: Bardejowie (Słowacja), Druskiennikach (Litwa), Tokio (Japonia).
Pracownia artystyczna „Bez pośpiechu” jest miejscem realizacji naszych pomysłów i marzeń, miejscem kreacji i spełnienia, wyrazem szacunku wobec własnej tożsamości, zgodnym z filozofią slow life i slow art. Jeśli bliska jest ona również Tobie, napisz lub powiedz nam o tym…
__________________
Notki biograficzne
MICHAŁ KOCUR
Był członkiem Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach (od 1999 r.) oraz uczestnikiem Dorocznych Wystaw Gorlickiego Środowiska Plastycznego.
Laureat wyróżnienia przyznanego podczas Salonu Gorlickiego (2002 r.).
Jego grafiki były i nadal są pokazywane na wystawach i prezentacjach w: Gorlicach, Szymbarku, Ropie, Wapiennem, Łosiu, Zdyni, Wysowej-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Zyndranowej, Zawadce Rymanowskiej, Dukli, Sanoku, Warszawie, Bardejowie (Słowacja) i Tokio (Japonia).
Wykonywał grafikę warsztatową w technice linorytu o tematyce cerkiewnej, przyrodniczej i pejzaż, rysował i malował. Miłośnik przyrody, kultury i architektury Beskidu Niskiego.
Ojciec trzech plastycznie uzdolnionych córek. Swoje zamiłowanie przekazywał najpierw swoim córkom a później innym prowadząc zajęcia plastyczne z córkami, propagujące ideę ArteTerapii i KoloroTerapii – terapii przez sztukę.
ANTONINA KOCUR
Członkini Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach (od ... r.) i uczestniczka Dorocznych Wystaw Gorlickiego Środowiska Plastycznego.
Jej grafiki pokazywane były na wystawach i prezentacjach w: Gorlicach, Łosiu, Zdyni, Wysowej-Zdroju, Zyndranowej, Zawadce Rymanowskiej i Dukli.
Uprawia grafikę warsztatową, głównie świat fauny i flory w technice monotypii i suchej igły.
Miłośniczka przyrody, kultury i architektury Beskidu Niskiego. Matka trzech plastycznie uzdolnionych córek.
LIDIA KOCUR
Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Studium Psychologii i Pedagogiki przy UEK w Krakowie, a także ziołolecznictwa Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. Uczestniczka zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach (pracownia Danuty Słyś-Tohl), warsztatów graficznych pt. "Odbicia" w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie oraz zajęć graficznych w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (pracownia Marty Wakuły-Mac). Członkini Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach (od 1999 r.) i Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (od 2018 r.).
Laureatka kilku nagród i wyróżnień w wojewódzkich i ogólnopolskich konkursach plastycznych, laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich (2002 r., 2008 r.) i nagrody Dyrektora Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów" (2010 r.).
Pracowała w zespole redakcyjnym Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie nad albumem „Grafika polska 1950-2000 - laureaci wystaw międzynarodowych”.
Jej grafiki pokazywane były na wystawach i prezentacjach w: Gorlicach, Szymbarku, Ropie, Wapiennem, Łosiu, Zdyni, Wysowej-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Bieczu, Zyndranowej, Zawadce Rymanowskiej, Dukli, Sanoku, Nowym Sączu, Zakopanem, Siedlcach, Ciężkowicach, Świętochłowicach, Oświęcimiu, Krakowie, Warszawie, Bardejowie (Słowacja) i Tokio (Japonia). Bierze udział w dorocznych wystawach organizowanych przez Galerię Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach i Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
Wykonuje grafikę warsztatową, głównie w technice linorytu, monotypii, florotypii, szablonu, suchej igły oraz stosuje technikę mieszaną. Jej pasją jest przyroda, głównie zastosowanie roślin oraz ich wpływ na życie człowieka, pejzaż oraz architektura. Od kilkunastu lat swoje zamiłowanie przekazuje innym prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Animatorka zajęć plastycznych propagująca ideę ArteTerapii i KoloroTerapii – terapii przez sztukę. Razem z członkami rodziny stworzyła Pracownię Artystyczną "Bez pośpiechu".
IRENA KOCUR
Absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego i Kursu Przygotowania Pedagogicznego przy UR w Rzeszowie. Uczestniczka kursu fotografii artystycznej w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie (pracownia Zbigniewa Pozarzyckiego) oraz zajęć graficznych w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (pracownia Marty Wakuły-Mac). Członkini Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach (od ... r.) i Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (od 2019 r.).
Laureatka trzech wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich (2009 r., 2019 r., 2020 r.).
Jej grafiki pokazywane były na wystawach i prezentacjach w: Gorlicach, Łosiu, Zdyni, Wysowej-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Bieczu, Zyndranowej, Zawadce Rymanowskiej, Dukli, Sanoku, Oświęcimiu, Krakowie i Tokio (Japonia). Bierze udział w dorocznych wystawach organizowanych przez Galerię Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach i Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
Wykonuje grafikę warsztatową, głównie w technice monotypii, florotypii i szablonu, oraz grafikę komputerową, zajmuje się fotografiką, głównie artystyczną i reporterską dokumentując wydarzenia kulturalne i okolicznościowe oraz modelarstwem wykonując miniaturowe figurki z modeliny.
Od kilkunastu lat swoje zamiłowanie przekazuje innym prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Animatorka zajęć plastycznych propagująca ideę ArteTerapii i KoloroTerapii – terapii przez sztukę. Razem z członkami rodziny stworzyła Pracownię Artystyczną "Bez pośpiechu".
ANNA KOCUR
Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej i Studium Przygotowania Pedagogicznego przy AGH w Krakowie. Uczestniczka Ogólnopolskich Plenerów Malarskich o Tematyce Cerkiewnej organizowanych przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Warszawie, zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach (pracownia Danuty Słyś-Tohl) oraz zajęć graficznych w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie (pracownia Marty Wakuły-Mac). Członkini Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach (od 1999 r.) i Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie (od 2018 r.).
Nagrodzona medalem na Międzynarodowym Biennale Grafiki Dziecięcej i w Międzynarodowym Konkursie Dziecięcym pt. „Dzwony dzieciństwa” (1996 r.), laureatka nagród i wyróżnień w konkursach regionalnych i ogólnopolskich organizowanych przez Kuratoria Oświaty, w tym laureatka nagrody Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu (1997 r.), Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Gdańsku (1997 r.), laureatka nagrody Towarzystwa Opieki nad Zabytkami i Społecznej Komisji Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej w Warszawie (1997 r., 1998 r., 2000 r.), laureatka czterech wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich (2002 r., 2006 r., 2021 r., 2022 r.) oraz laureatka nagrody Burmistrza Gorlic im. Alfreda Długosza (2020 r.).
Jej grafiki pokazywane były na wystawach i prezentacjach w: Gorlicach, Szymbarku, Ropie, Wapiennem, Łosiu, Zdyni, Wysowej-Zdroju, Krynicy-Zdroju, Bieczu, Zyndranowej, Zawadce Rymanowskiej, Dukli, Sanoku, Nowym Sączu, Zakopanem, Oświęcimiu, Krakowie, Toruniu, Gdańsku, Warszawie, Bardejowie (Słowacja) i Druskiennikach (Litwa). Bierze udział w dorocznych wystawach organizowanych przez Galerię Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach i Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie.
Wykonuje grafikę warsztatową, głównie ikony w technice linorytu i suchej igły oraz pejzaż w technice linorytu i monotypii. Od kilkunastu lat swoje zamiłowanie przekazuje innym prowadząc zajęcia plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Animatorka zajęć plastycznych propagująca ideę ArteTerapii i KoloroTerapii – terapii przez sztukę. Razem z członkami rodziny stworzyła Pracownię Artystyczną "Bez pośpiechu".
__________________
Nagrody i wyróżnienia
2022 r. - wyróżnienie Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Anny Kocur za zestaw grafik – monotypii ("W pełni rozkwitu V") podczas "XXXIX Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2021 r. - wyróżnienie Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Anny Kocur za zestaw grafik – monotypii ("Mokradła I", "Mokradła II", "Mokradła VI") podczas "XXXVIII Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2020 r. - nagroda Burmistrza Gorlic im. Alfreda Długosza dla Anny Kocur za zestaw grafik - monotypii („Obok siebie”, „Planeta kobiet”) i wyróżnienie Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Ireny Kocur za zestaw grafik – monotypii („Wiara, nadzieja, miłość”) podczas "XXXVII Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2019 r. - wyróżnienie Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Ireny Kocur za zestaw grafik – monotypii („Moja hortensja”) podczas "XXXV Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2010 r. - nagroda Dyrektora Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” dla Lidii Kocur za grafikę – linoryt („Zyndranowa”) podczas "XXVII Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2009 r. - wyróżnienie honorowe Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Ireny Kocur za zestaw fotografii („Satynowe inspiracje”) podczas "XXV Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2008 r. - wyróżnienie Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Lidii Kocur za zestaw grafik – linoryt („Odlatujące ptaki”) podczas "XXIV Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2006 r. - wyróżnienie Jury Artystycznej Nagrody Miasta Gorlice im. Alfreda Długosza dla Anny Kocur za zestaw grafik – linorytów („...”) podczas "XXII Salonu Gorlickiego Środowiska Plastycznego"
2002 r. - wyróżnienie Galerii Sztuki „Dwór Karwacjanów” w Gorlicach dla Michała Kocur za zestaw grafik - linorytów (...), Lidii Kocur za zestaw grafik - linorytów (...) i Anny Kocur za zestaw grafik - linorytów (...) podczas "XVIII Dorocznej Wystawy Prac Klubu Sztuki"
2000 r. - nagroda Towarzystwa Opieki nad Zabytkami w Warszawie dla Anny Kocur za grafikę – linoryt („Patriarcha Rusi”) w ramach XV Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Zabytki Sztuki cerkiewnej”
1999 r. - nagroda Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za grafikę – linoryt w ramach konkursu „Ziemia ojczysta”
1998 r. - nagroda Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Społecznej Komisji Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej w Warszawie dla Anny Kocur za grafikę - linoryt („Archanioł Michał”) i wyróżnienie za grafikę - linoryt („Św. Sylwan z Atosu”) w ramach XV konkursu plastycznego „Zabytki sztuki cerkiewnej w rysunkach dzieci i młodzieży”
1998 r. - dyplom Galerii Sztuki Dziecięcej w Druskiennikach (Litwa) dla Anny Kocur za grafikę – linoryt w ramach "... Międzynarodowego Biennale Grafiki Dziecięcej" i Wystawy twórczości plastycznej „Barwy przyjaźni” dzieci, młodzieży oraz pedagogów sztuki z Litwy i Polski
1998 r. - nagroda Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za grafikę – linoryt w ramach konkursu „Ziemia ojczysta”
1998 r. - nagroda Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Lidii Kocur za grafikę – linoryt w ramach konkursu „Ziemia ojczysta”
1998 r. - nagroda Kuratorium Oświaty w Siedlcach dla Lidii Kocur za grafikę - linoryt w ramach „XXII Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży”
1998 r. - nagroda Wicekuratora Oświaty w Nowym Sączu dla Lidii Kocur za grafikę - linoryt w ramach „XXI Wojewódzkiej Wystawy Prac Plastycznych Placówek Wychowania Pozaszkolnego”
1998 r. - wyróżnienie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Gorlicach dla Anny Kocur za grafikę - linoryt w ramach II Rejonowego Konkursu Plastycznego "Gorlice i okolice"
1998 r. - wyróżnienie Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Gorlicach dla Lidii Kocur za grafikę - linoryt w ramach II Rejonowego Konkursu Plastycznego "Gorlice i okolice"
1997 r. - nagroda Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Społecznej Komisji Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej w Warszawie dla Anny Kocur za grafikę - linoryt i wyróżnienie za malarstwo - ikony w ramach XIV konkursu plastycznego „Zabytki sztuki cerkiewnej w rysunkach dzieci i młodzieży”
1997 r. - nagroda Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Gdańsku dla Anny Kocur w ramach „XXI Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży”
1997 r. - nagroda Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu dla Anny Kocur w ramach konkursu „XX Wystawa Prac Plastycznych Placówek Wychowania Pozaszkolnego”
1997 r. - nagroda Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za grafikę – linoryt ("Szopka Betlejemska") w ramach w konkursu „Zakopiańska Szopka Betlejemska”
1996 r. - medal ... w Druskiennikach (Litwa) dla Anny Kocur za grafikę - linoryt w ramach "... Międzynarodowego Biennale Grafiki Dziecięcej" i Międzynarodowego Konkursu Dziecięcego „Dzwony dzieciństwa”
1995 r. - wyróżnienie Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za malarstwo na papierze w ramach konkursu „Ziemia ojczysta”
1995 r. - nagroda Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za osiągnięcia w eliminacjach wojewódzkich konkursów plastycznych w roku szkolnym 1994/1995 za grafikę w ramach konkursu „Z Ursusem lepiej” i nagroda za malarstwo na papierze w ramach konkursu „Twarze”
1994 r. - nagroda Młodzieżowego Centrum Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za osiągnięcia w eliminacjach wojewódzkich konkursów plastycznych w roku szkolnym 1993/1994 za malarstwo na papierze w ramach konkursu „Europa pokoju” i wyróżnienie za grafikę - linoryt w ramach konkursu „Lidice” i nagroda za malarstwo w ramach konkursu „Tęcza”
1993 r. - dyplom Młodzieżowego Domu Kultury „Jutrzenka” w Zakopanem dla Anny Kocur za osiągnięcia w eliminacjach wojewódzkich konkursów plastycznych w roku szkolnym 1992/1993 za grafikę – linoryt w ramach konkursu „W-wa moja stolica – grafika”
__________________
Wystawy indywidualne i zbiorowe, prezentacje grafik, stoiska promocyjne oraz ekspozycje
sierpień 2024 r. - wystawa indywidualna pt. "W cieniu drzew" linoryt - monotypia, Oświęcimskie Centrum Kultury w Oświęcimiu
maj - czerwiec 2024 r. - wystawa indywidualna pt. „W pełni rozkwitu...” Monotypie wybrane, Biblioteka Biecz w Bieczu
styczeń - luty 2024 r. - wystawa zbiorowa pt. „11. Wystawa Grafiki Członków SMTG”, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
grudzień 2023 r. - luty 2024 r. - wystawa indywidualna pt. „Wiara, nadzieja, miłość” Monotypie wybrane, Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego w Wysowej-Zdroju
październik 2023 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Święta rydza", Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju
sierpień 2023 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Wysowa Zdrój pachnąca ziołami", Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju
sierpień 2023 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas „Święta Maziarzy Łosiańskich”, Zagroda Maziarska w Łosiu
lipiec 2023 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas „Od Rusal do Jana”, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej
lipiec 2023 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas „XXXXI Łemkowskiej Watry”, Zdynia
maj - sierpień 2023 r. - wystawa indywidualna pt. „Kołysane czy targane wiatrem…”, Transgraniczne Centrum Wymiany Kulturalnej w Dukli
luty - marzec 2023 r. - wystawa zbiorowa pt. „10. Wystawa Grafiki Członków SMTG”, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
listopad - grudzień 2022 r. - wystawa zbiorowa pt. „XXXIX Salon Gorlicki”, Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
lipiec 2022 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "XXXX Łemkowskiej Watry", Zdynia
styczeń - luty 2022 r. - wystawa zbiorowa pt. „9. Wystawa Grafiki Członków SMTG”, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
grudzień 2021 - styczeń 2022 r. - wystawa zbiorowa pt. „XXXVIII Salon Gorlicki”, Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
sierpień 2021 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas „Święta Maziarzy Łosiańskich”, Zagroda Maziarska w Łosiu
lipiec 2021 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas „XXXIX Łemkowskiej Watry”, Zdynia
grudzień 2020 - czerwiec 2021 r. - wystawa indywidualna pt. „Łemkowska bajka” Grafika Anny, Ireny i Lidii Kocur, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju
wrzesień - listopad 2020 r. - wystawa indywidualna pt. „Pachnąca ziołami” podczas „6. Festiwalu im. Zygmunta Haupta”, Gorlickie Centrum Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela w Gorlicach
grudzień 2020 - luty 2021 r. - wystawa zbiorowa pt. „XXXVII Salon Gorlickiego Środowiska Plastycznego”, Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
lipiec - sierpień 2020 r. - wystawa indywidualna pt. „Łemkowska bajka”, Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego w Wysowej-Zdroju
luty 2020 r. - wystawa indywidualna pt. „Po przejściach” Grafiki Lidii, Ireny i Anny Kocur, Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie
styczeń 2020 r. - wystawa zbiorowa pt. „8. Wystawa Grafiki Członków SMTG”, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
grudzień 2019 r. - styczeń 2020 r. - wystawa indywidualna pt. „Przekroje", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
grudzień 2019 r. - styczeń 2020 r. - wystawa zbiorowa pt. „XXXVI Salon Gorlicki”, Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
październik 2019 r. wystawa zbiorowa Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Społecznej Komisji Opieki nad Zabytkami Sztuki Cerkiewnej w Warszawie, Parafia Prawosławna pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Krakowie
wrzesień 2019 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Święta rydza", Park Zdrojowy w Wysowej-Zdroju
sierpień 2019 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Jarmarku ikon", Rynek w Sanoku
lipiec 2019 r. - prezentacja grafik, Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego w Wysowej-Zdroju
lipiec 2019 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Od Rusal do Jana", Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej
styczeń - luty 2019 r. - wystawa zbiorowa pt. „XXXV Salon Gorlicki”, Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
styczeń 2019 - ... r. - prezentacja grafik, Instytut Zdrowia Człowieka przy Uzdrowisku Wysowa nad Parkiem w Wysowej-Zdroju
styczeń 2019 r. - wystawa zbiorowa pt. „7. Wystawa Grafiki Członków SMTG”, Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
październik 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "50-lecia śmierci Nikifora", Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju
wrzesień 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Święta rydza", Park Zdrojowy w Wysowej-Zdroju
sierpień 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "42. Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej - Cepeliada 2018", Rynek Główny w Krakowie
sierpień 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "...", Gościniec Dworski w Ropie
lipiec 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas „XXXVI Łemkowskiej Watry”, Zdynia
lipiec 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Rodzinnego Taboru", ... w Zawadce Rymanowskiej
czerwiec 2018 r. - prezentacja grafik, Muzeum Nikifora w Krynicy-Zdroju
czerwiec 2018 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "Piękno podkarpackiego rękodzieła" w ramach cyklu "Spotkania z Cepelią na Chmielnej", Warszawa
październik 2017 r. - lipiec 2019 r. - prezentacja grafik, Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju
październik 2017 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "VI Hubertusa Krynickiego Okręgu Nowosądeckiego", Bulwary Dietla w Krynicy-Zdroju
lipiec - październik 2017 r. - prezentacja grafik, Stary Dom Zdrojowy w Wysowej-Zdroju
lipiec 2017 r. - prezentacja grafik, "Buczynowa Dolina" w Wapiennem
grudzień 2016 r. - wystawa zbiorowa podczas trzeciej edycji międzyregionalnego programu pt. "Derby Artystyczne 2016 Śląsk & Małopolska i województwa ościenne", Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach
wrzesień - październik 2016 r. - wystawa zbiorowa podczas trzeciej edycji międzyregionalnego programu pt. "Derby Artystyczne 2016 Śląsk & Małopolska i województwa ościenne", Ratusz Miejski w Ciężkowicach
grudzień 2013 r. - wystawa zbiorowa pt. "XXX Salon Gorlicki", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
grudzień 2010 r. - wystawa zbiorowa pt. "XXVII Salon Gorlickiego Środowiska Plastycznego", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
... 2010 r. - nadal - stała ekspozycja grafik - linorytów Michała Kocur, Lidii Kocur i Anny Kocur, Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zyndranowej
listopad 2009 r. - wystawa zbiorowa pt. "XXV Salon Gorlickiego Środowiska Plastycznego", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
styczeń 2009 r. - prezentacja grafik podczas warsztatów pt. "Polski regionalizm w ujęciu humanistycznym. Próba analizy poprzez studia nad językiem, kulturą i sztuką", Uniwersytet Tokijski w Tokio (Japonia)
grudzień 2008 r. - pokaz zdjęć dotyczących działalności Stowarzyszenia "Ruska Bursa" wykonanych przez Irenę Kocur, Stowarzyszenie "Ruska Bursa" w Gorlicach
grudzień 2008 r. - prezentacja fotografii Ireny Kocur pt. "Dzieci w Ruskiej Bursie", Stowarzyszenie "Ruska Bursa" w Gorlicach
październik 2008 r. - prezentacja grafik podczas "XVI Łemkowskiej Jesieni Twórczej", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
maj 2008 r. - prezentacja grafik podczas "V Międzynarodowego Biennale Łemkowskiej/Rusińskiej Kultury", Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju
grudzień 2008 r. - wystawa zbiorowa pt. "XXIV Salon Gorlickiego Środowiska Plastycznego", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
grudzień 2007 r. - styczeń 2008 r. - prezentacja grafik, Stowarzyszenie "Ruska Bursa" w Gorlicach
wrzesień 2007 r. - prezentacja fotografii Ireny Kocur pt. "Dzieci w Ruskiej Bursie" podczas "III Międzynarodowego Kongresu Języka Rusińskiego", Akademia Pedagogiczna im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
marzec 2007 r. - wystawa zbiorowa prac uczestników kursu fotograficznego (pracownia Zbigniewa Pozarzyckiego), Mini Galeria Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie
grudzień 2006 r. - wystawa zbiorowa pt. "XXII Salon Gorlickiego Środowiska Plastycznego", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
grudzień 2006 r. - prezentacja grafik, Stowarzyszenie "Ruska Bursa" w Gorlicach
maj 2006 r. - prezentacja grafik podczas "IV Międzynarodowego Biennale Łemkowskiej/Rusińskiej Kultury", Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju
grudzień 2005 r. - wystawa zbiorowa pt. "XXI Salon Gorlickiego Środowiska Plastycznego", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
październik 2005 - styczeń 2006 r. - prezentacja grafik, Stowarzyszenie "Ruska Bursa" w Gorlicach
grudzień 2004 r. - styczeń 2005 r. - wystawa zbiorowa pt. "XX Jubileuszowa Wystawa Prac Gorlickiego Środowiska Plastycznego", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
sierpień - październik 2003 r. - wystawa indywidualna, Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku
grudzień 2002 r. - wystawa zbiorowa pt. "XVIII Doroczna Wystawa Prac Klubu Sztuki", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
styczeń - luty 2001 r. - wystawa zbiorowa pt. "Wystawa zbiorowa malarstwa i grafiki dzieci i młodzieży z Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach (pracownia Danuty Słyś-Tohl)", Galeria Sztuki "Dwór Karwacjanów" w Gorlicach
wrzesień 2000 r. - wystawa zbiorowa pt. "Výber z tvorby gorlických výtvarníkov", Hornošarišské osvetové stredisko w Bardejowie (Słowacja)
... 2000 r. - stoisko promocyjne naszej pracowni podczas "...", Sanatorium Uzdrowiskowe „Glinik” w Wysowej-Zdroju
... 1998 r. - wystawa zbiorowa pt. "Barwy dzieciństwa" podczas "... Międzynarodowego Biennale Grafiki Dziecięcej", ... w Druskiennikach (Litwa)
kwiecień 1998 r. wystawa zbiorowa pt. "XXI Wojewódzkiej Wystawy Prac Plastycznych Placówek Wychowania Pozaszkolnego", ... w Nowym Sączu
... 1996 r. - wystawa zbiorowa pt. "Dzwony dzieciństwa" podczas "... Międzynarodowego Biennale Grafiki Dziecięcej", ... w Druskiennikach (Litwa)
listopad 1994 r. - wystawa zbiorowa pt. "IX Międzynarodowe Biennale Grafiki dla Dzieci i Młodzieży", Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu